Crveno-bele devojke slavile u prvom meču polufinala plej-ofa

• Jedinstvo – Crvena zvezda 1:3 (14:25, 26:24, 20:25, 19:25)

Odbojkašice Crvene zvezde pobedile su Jedinstvo u Staroj Pazovi u prvom meču polufinala plej-ofa Superlige Srbije. Crveno-bele devojke su slavile 3:1 i napravile veliki korak ka plasmanu u finale. Za priliku da se bore i za drugi trofej u sezoni neophodna im je još jedna pobeda. Za to će imati priliku već u ponedeljak na svojoj “Banjici” od 16,30 kad je na programu revanš meč.

Od prvog minuta utakmice Zvezda je krenula silovito. Vrlo brzo crveno-bele su se odvojila na +3. Jedinstvo je uspevalo da se približi na poen minusa, ali svaki put Zvezda bi vrlo brzo prednost umnožila. Sredinom perioda gošće su otišle na +7, a onda sigurnom igrom prednost povećavale. U jednom trenutku ona je iznosila i +10 – 23:13, da bi ovaj period igre završile 25:14 i povele 1:0.

U drugom setu Jedinstvo je bilo to koje je diktiralo ritam. Početnih poen-dva prednosti sredinom perioda se pretvorilo u +5 – 16:11, ali se Zvezda nije predavala i serijom 9:3 stigla do preokreta i vođstva 20:19. Ušlo se u neizvesnu završnicu u kojoj su se ekipe smenjivale u vođstvu. Zvezda je imala set loptu kod 24:23, ali su domaće uspele da se odbrane, a potom i da sa još dva vezana poena ovaj period dobiju na razliku 26:24 i izjednače na 1:1.

Na krilima drugog seta domaće su se u trećem periodu brzo odvojile na +5 – 9:5, ali je Zvezda sa četiri vezana poena stigla do 9:9. Do novog izjednačenja 13:13 Jedinstvo je bilo to koje je davalo ritam, a onda su crveno-bele preuzele kontrolu otišle na +5 – 21:16, sigurnom igrom tu prednost zadržale do kraja perioda i povele 2:1.

Četvrti, ispostavilo se poslednji set, bio je apsolutno u znaku Zvezde.  Gošće su već na startu povele 5:0 i tokom većeg dela perioda održavale razliku od 5 do 7 poena prednosti ne dozvolivši Jedinstvu da se približi. Na kraju 25:19 i pobeda 3:1.

Najefikasnija u timu Zvezde bila je Dajana Bošković sa 21 poenom, 14 je upisala Jelena Lazić, 12 kapiten Bojana Drča, a po 10 Ana Živojinović i Božica Marković. U timu domaćina sa 14 poena najefikasnija je bila Isidora Kockarević, Branka Tica je upisala 12, a Veronika Đokić 10 poena.

Revanš meč igra se u ponedeljak, 21. marta na Banjici od 16,30. Zvezdi je za prolaz u finale potrebna još jedna pobeda.