Odbojkaši savladali Subotičane i poveli 1:0 u polufinalu plej-ofa

• Crvena zvezda – Spartak Subotica 3:2  (25:23, 20:25, 25:22, 19:25, 25:23)

Već prvi meč polufinala Crvene zvezde sa Spartakom potvrdio je ono što je u najavi duela rekao trener crveno-belih Igor Žakić, da njegov tim u polufinalu čeka teška serija. Spartak je još jednom pokazao da predaja nije opcija, a Zvezda je posle velike borbe uspela da zabeleži trijumf na svojoj Banjici 3:2 i posle pravog odbojkaškog maratona povede 1:0 u seriji.

U prvom setu Zvezda je bila bolja, od starta nametnula svoj ritam, kontrolisala igru i rezultat i taj period rešila u svoju korist povela 1:0.

I drugi period bolje otvara Zvezda, a onda od 6:6 kontrolu su preuzeli gosti iz Subotice i serijom 6:1 otišli na +5. Do kraja perioda održavali su prednost i na kraju izjednačili na 1:1.

U većem delu trećeg perioda vodila se izjednačena igra, ekipe su se smenjivale u vođstvu. Zvezda je kod 19:19 otišla na 22:19, ali to nije pokolebalo Subotičani koji su stigli do 22:21. Do kraja perioda crveno-beli su uspeli da iskoriste prvu set loptu, dobiju 25:22 i povedu 2:1.

U četvrtom setu, baš kao i u trećem, izjednačeno. Velika borba za svaki poen, atraktivni potezi, preokreti. Sredinom perioda Zvezda je vodila 12:11, ali je Spartak serijom 6:1 napravio preokret, otišao na +5 – 18:13 i, utisak je, prelomio set. Zvezda je uspela da se približi na samo dva poena minusa, ali gosti nisu dozvolili iznenađenje. Na kraju Spartak ovaj period dobija 25:19, izjednačuje na 2:2 u setovima.

U petom setu Zvezda je od starta diktirala tempo. Spartak bi uspevao na trenutke da se približi, ali crveno-beli bi se odmah odvojili. Kad je kod rezultata 14:11 Zvezda imala set loptu izgledalo je da će se sve završiti. Gosti, međutim, ponovo prave preokret serijom 4:0 set i meč uvode u neizvesnu završnicu. Od tad su Subotičani diktirali tempo, Spartak je imao sedam meč lopti, ali su crveno-beli uspevali da se odbrane. Zvezda je iskoristila četvrtu set loptu i as servisom Ristića period dobila 25:23, pobedila 3:2 i povela 1:0 u polufinalnoj seriji.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Khan sa 32 poena, u timu Zvezde 31 poen je upisao Meljanac.

Po završetku meča Igor Žakić, trener Crvene zvezde, rekao je das u očekivali da će utakmica biti u više od tri seta, možda čak i pet.

– Nisam očekivao peti set sa ovim rezultatom. Možda smo mogli ranije da završimo utakmicu u tom petom setu, ali smo pre vremena pomislili da je gotovo, a znamo da je ekipa Spartaka iz Subotice ekipa koja se neće predate dok poslednja lopta ne padne i pokazali su to danas i svaka im čast na tome.

Revanš meč je na programu u subotu.

– Nama ostaje da se regenerišemo koliko možemo, da se emotivno vratimo posle svega i psihološki, i da odemo tamo rasterećeni, oni če biti pod većim pritiskom.Moraju da dobiju tu utakmicu. Biće jednako, ako ne i teža. Moramo dobro da se pripremimo za to. Koliko oni budu energetski spremni nas da iznenade, toliko ćemo se mi potruditi d aim uzvratimo.

Atmosfera na Banjici bila je kao da se meč igrao u Subotici. Dobar deo navijača na tribinama je navijao za Spartak.

– Očekivali smo, znali smo da će doći autobus navijača. Sigurno će tamo biti pakleno, sigurno je da će sala biti puna. Drago mi je da je sala bila puna, sad za koga je navijala nije ni bitno. Nama je to motiv više i smatram da nas je u ovom meču i to malo poguralo – zaključio je Žakić.

Revanš meč igra se u Subotici u subotu 26.marta. U drugom polufinalnom paru Vojvodina je u Novom Sadu savladala Partizan 3:0.