
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – НОВИ САД 3:0 (25:13,25:11,25:15)
СРЦ: Вождовац на Бањици. Гледалаца: 30. Судије: Јелена Бркић и Мирко Јанковић
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Таубнер (10), Ђурђевић (либеро), Матеска (16), Марковић (8), Ћировић (1), Врцељ (1), Чанак (1), Стојић (17), Родић (8).
НОВИ САД: Маринковић (3), Јовановић (либеро), Михјаловић (2), Петровић (5),Јолдић (2), Петковић (3),Скоцајић (4).
Лакше него што се очекивало за само 54 минута, одбојкашице Црвене звезде савладале су Нови Сад максималним резултатом 3:0. Тренер Ратко Павличевић одлучио је да на овој утакмици одмори две најбоље играчице, Живојиновић и Клегер, док су шансу добиле младе Матеска и Врцељ.
Већ на старту меча било је јасно да ће се утакмица завршити брзо и у корист црвено-белих девојака. До 10:6, тињала је нада да Новосађанке могу да се надигравају за одбојкашицама Црвене звезде, а онда је уследила серија од осам везаних поена и сет је врло брзо био готов.
Још убедљивије биле су изабранице Ратка Павличевића у другом сету, а ову деоницу завршиле су за свега 19 минута.
Рутински су одрадиле посао одбојкашице Црвене звезде у трећем сету, а посебну похвалу заслужује млада Симона Матеска која је меч завршила са 16 поена, један више имала је Јелена Стојић.