Odbojkašice Crvene zvezde osvojile 18. trofej Kupa

Crvena zvezda – Železničar 3:1 (25:18, 25:14, 17:25, 25:23)

Borbenost, želja i mentalna snaga sve to su odbojkašice Crvene zvezde pokazale u finalu Kupa Srbije. U Lajkovcu su u četiri seta bile bolje od domaćeg Železničara i podigle prvi pehar u sezoni. Još jedan trofej pobednika nacionalnog Kupa, 18. po redu, krasiće vitrine kluba sa Marakane. Kapiten Zvezde Bojana Drča ponela je epitet MVP.

Prvi set Zvezda je dominirala. Tek u finišu perioda Železničar je uspeo da se približi na dva poena, ali su crveno-beli rutinskom igrom set privele kraju 25:18 za vođstvo 1:0.

I naredni period Beograđane su počele furiozni, vrlo brzo otišle na 10:2. Železničar je serijom 3:0 minus smanjio na pet poena, i to je bilo sve od njih u ovom setu. Crveno-beli su nastavile sa odličnom igrom u napadu, sigurnom u odbrani i stigle do još ubedljivije pobede u setu 25:14 za vođstvo 2:0.

U trećem setu Železničar je krenuo na sve ili ništa. Domaće odbojkašice bodrene od navijača sredinom perioda otišle su na +4 – 12:8, ali su crveno-bele uspele da serijom 7:1 preokrenu na 15:13. Reagovala je klupa Železničara, tajm aut je prekinuo seriju crveno-belih, domaće su preokrenule i povele 17:15 i do kraja perioda kontrolisale rezultat, ovaj set dobile 25:18 i smanjile na 2:1 u setovima.

Na krilima slavlja u trećem periodu, Železničar je u četvrtom setu praktično od početka perioda kontrolisao rezultat. Prednost domaćih odbojkašica je, u jednom trenutku iznosila šest poena 11:5. Zvezda je agresivnom igrom uspela da preokrene na 17:16, potom ode na +3 – 20:17. Železničar je napadao, uspeo da završnicu učini neizvesnom, ali su Zvezdine devojke smogle snage i četvrti set rešile u svoju korist 25:22 za konačni trijumf 3:1 i veliko slavlje zbog novog trofeja.