
- Јединство – Црвена звезда 2:3 (25:19, 20:25, 21:25, 25:15, 9:15)
У дерби мечу последњег кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге Србије одбојкашице Црвене звезде су у Старој Пазови савладале Јединство 3:2.
Почетак првог сета протекао је у изједначеној игри, а онда су домаће одбојкашице од 9:9 направиле серију 4:0 и, практично, преломиле сет за вођство 1:0.
Уследила су два периода игре у којима су црвено-беле стигле до преокрета. У другом период Звезда је од старта диктирала темпо, имала предност која је у једном тренутку износила 9 поена – 20:11 и лако тај сет решила у своју корист. У истом ритму је протекао и трећи сет – Београђанке су све време контролисале игру и резултат, Јединство је покушавало да стигне минус, али је Звезда и овај сет добила.
У четвртом период силовит старт Јединства, брзо вођство, сигурна игра без остављања шансе ривалкама да направе преокрет. Домаће су стигле до изједначења 2:2.
У последњем, петом сету осим почетног вођства Јединства, Звезда је све време имала контролу. СИгурна игра у одбрани, агресивна у нападу донела су победу у сету и дерби сусрету.
У тиму Цвене звезде Јелена Лазић и Дајана Бошковић су уписале по 17 поена и дале огроман допринос победи. У саставу Јединства Бранка Тица је уписала 20 поена.
Црвено-беле су лигашки део сезоне завршиле на 3.месту. Пре старта плеј-офа Звездине девојке очекује финале Купа Србије које се игра наредног викенда. У недељу, 6.марта од 19 сати ривал за први пехар у сезони биће им Железничар. Меч се игра у Лајковцу.