Zvezda slavila u Ljigu i plasirala se u polufinale

• Spartak Ljig – Crvena zvezda 1:3 (19:25, 25:21, 20:25, 16:25)

Odbojkaši Crvene zvezde su se plasirali u polufinale plej-ofa Superlige Srbije. U revanš meču četvrfinala u Ljigu su savladali Spartak 3:1 i ukupnim skorom 2:0 obezbedili mesto među četiri najbolje ekipe.

Od početka meča Zvezda je nametnula svoj ritam, brzo je otišla na +4, a onda je u finišu perioda i duplirala – 20:12, 22:14. Na kraju seta 25:19 za vođstvo Zvezde 1:0.

U drugom period bolje su startovali domaći odbojkaši i u uvodnim minutima imali prednost do dva poena. Zvezda je sredinom seta napravila mini preokret i prešla u vođstvo. Spartak se nije predavao i uspeo je do kraja perioda da najpre izjednači, a potom i stigne do pobede 25:21 i izjednačenja u setovima.

Treći period je počeo izjednačenom igrom, ekipe su se smenjivale u vođstvu sve do 7:7, a onda je Zvezda do sredine seta otišla na +6 – 16:10 i sigurnom igrom set ritinski priveli kraju.

U četvrom setu Spartak nije uspeo ozbijnije da zapreti. Zvezda je brzo povela 4:0, a onda tu prednost postepeno povećavala do konačnih +9 – 25:16 i pobedu 3:1.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Nikola Meljanac sa 26 poena, Stefan Skakić je upisao 18. U timu domaćina Milan Nadaždin je zabeležio 21 poen i bio daleko najefikasniju u svojoj ekipi.

Posle revanš mečeva četvrtfinala  pored Zvezde među četiri najbolja tima plasirali su se Spartak Subotica i Vojvodina. Majstorica će biti igrana u duelu Partzana i Ribnice, s obzirom da je nakon pobede crno-belih u prvom meču, u revanšu u Kraljevu slavila Ribnica.